هر کسب و کاری استارت‌آپ نیست، استارت‌آپ ارزش ایجاد می‌کنه!

 یک تعریف خیلی ساده از استارت‌آپ:

 استارت‌آپ‌ها کسب‌وکارهای نوپایی هستند که بر پایه یک ارزش ایجادشدن، مقیاس‌پذیر هستند و مدل ثابت درآمدی در شروع ندارند.

خوب این تعریف ساده‌ای از استارت‌آپه، اما شاید با مرور چند مثال بشه راحت‌تر با مفهوم استارت‌آپ آشنا شد. همون طور که آقای حمیدرضا سلیمانی در بخشی از ویدئو دوره دیجیتال مارکتینگ اشاره کردند، اگر شما در نزدیکی محل زندگیتون یک آرایشگاه باز کنید، استارت‌آپی نزدید. درسته که شما کسب‌وکار جدید رو ایجاد کردین، اما چون ارزش جدیدی ایجاد نکردین استارت‌آپ نزدین!

اسنپ مثال خیلی خوبی برای یک استارت آپه. توی این سرویس شما دیگه نیازی ندارید مثل قدیم، منتظر ماشین آژانس بمونید یا هزینه اضافه‌ای برای اینکه ماشین به شما برسه بپردازید. بلکه ماشین از نزدیک‌ترین محل به شما، میاد دنبالتون که هم به کاهش هزینه کمک می کنه و هم سریع‌تر به شما میرسه.

و همین‌طور مقیاس پذیره. یعنی در هر حوزه‌ای قابل‌توسعه است. مثلاً اسنپ در شهرهای زیادی توسعه پیدا کرده و از لحاظ جغرافیایی توسعه پیدا کرده. یا با اضافه‌کردن خدمات بیشتر، مثل فروش محصولات سوپرمارکتی یا غذا، تونسته خدماتش رو گسترش بده.

طی سال‌های گذشته ما استارت‌آپ‌های موفقی رو در ایران دیدیم که به موفقیت‌های بزرگی دست پیداکردن، مثل دیجی‌کالا، تپسی، فیلیمو، آچاره و امثاله و نکته اصلی که در بین تمام اینها مشترکه، ایجاد ارزشه!

دوره‌های مرتبط
تکمیل شده
دوره بازاریابی دیجیتال

دوره بازاریابی دیجیتال

۳۱
۰
۵۰
۲,۰۰۰,۰۰۰ ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
تکمیل شده
دوره اصول و مبانی بازاریابی

دوره اصول و مبانی بازاریابی

۳۳
۰
۵۰
۲,۰۰۰,۰۰۰ ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید